Haber

Adana’da evinde uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 15 yıl hapis

Adana’nın merkez Seyhan ilçesindeki evinde uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 15 yıl hapis ve 30 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık OE, cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında, zanlının Onur Mahallesi’ndeki evinde defterin ortasına sakladığı sentetik uyuşturucu maddeyi gece saatlerinde polis ekipleri tarafından satarken yakalandığını bildirdi.

Olay tespit ve tutuklama tutanaklarını dikkate alan savcı, OE’nin “uyuşturucu veya uyarıcı madde kaçakçılığı veya tedariki” kabahatinden cezalandırılmasını ve mevcut durumunun devamını istedi.

Sanık OE, savunmasında uyuşturucu ticareti yapmadığını iddia etti.

Suçlamaları reddeden OE, “Hakkımdaki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum” dedi. sözlerini kullandı.

Mahkeme, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 15 yıl hapis ve 30 bin lira para cezasına çarptırılan OE’nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

ulukislahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu