Teknoloji

Sony’nin PlayStation 5 için geliştirdiği Project Q el konsolu çok net görsellerle internete sızdı

Sony, Mayıs ayında PlayStation Showcase etkinliğinde iki donanım duyurusu yaptı. Her ikisi de yeni bir konsol olmasa da, Project Q buna daha yakındı. Cihaz, PlayStation 5 sahiplerinin uzaktan oyun akışı yapmasına ve oynamasına izin verecek bir el konsoluna benziyor. Ve şimdi, Sony’nin Project Q cihazının fabrika görüntüleri ve görüntüleri internete sızdı.

Yeni manzaralar, Sony’nin Project Q cihazının ilk gerçek görünümünü sunuyor. Twitter’da paylaşılan görseller, Project Q’nun prototip birimlerini fabrika ortamında gösteriyor gibi görünüyor.

Project Q cihazı, PS5’in DualSense joystick’inden sonra modellenen kontrollerle çevrili 8 inçlik bir LCD ekrana sahiptir. Sızdırılan görsellere göre Project Q, PS5’in genel tasarımına çok benziyor.

Sony, Project Q’nun tüm özelliklerini açıklamasa da sızan görseller, cihazın Android ya da Linux tabanlı bir işletim sistemi üzerinde çalışacağını gösteriyor. Bu, yalnızca uzaktan oyun akışının ötesine geçen esneklik ve işlevsellik sağlıyor gibi görünüyor. Görseller, olası özelleştirme seçeneklerine işaret eden farklı joystick konfigürasyonlarına sahip Project Q birimlerini görmemizi sağlıyor.

Project Q, doğrudan kullanıcı konsolundan akış sağlayarak hareket halindeyken PS5 kalitesinde oyun sunmayı hedefliyor. Bu nedenle PlayStation Now gibi bulut oyun hizmetlerinden farklı bir role sahiptir. Sony’nin Q Projesi Genellikle oyun akışını rahatsız eden gecikme sorunlarını en aza indirmek için gelişmiş Uzaktan Oynatma teknolojisini kullanacak.” diyor.

Yeni PlayStation kulaklıkları da geliyor

Sony, PlayStation Showcase sırasında kendi PlayStation kulaklıklarını da duyurdu. Hem PS5 hem de PC ile çalışır, Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanabilecektir. Sony, kulaklıkların kayıpsız ses vermesini sağlamak için yeni teknolojiyi kullanacaklarını söylüyor.

Sony’ye göre yeni çalışmalar 2023 bitmeden çıkacak. Bu muhtemelen şirketin her iki eseri de yoğun kış alışveriş döngüsüne hazır hale getirmek istediğini gösteriyor.

Project Q, hareket halindeyken bile oyundan çıkmak istemeyen oyuncular içindir. Asus ROG AllyVe Buhar Destesi ile rekabet edecek. Sony’nin önümüzdeki aylarda cihazı, teknik özellikleri, fiyatı ve oyun akış yetenekleri hakkında daha fazla ayrıntıyla birlikte resmi olarak tanıtması bekleniyor.

hisarcikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu