Haber

Mavi Marmara saldırısının 13. yıl dönümü Kırıkkale’de anıldı

İsrail’in Gazze’ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırının 13. yıl dönümü için Kırıkkale’de program düzenlendi.

Kırıkkale İHH İnsani Yardım Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, Nur Camii ve Külliyesi Konferans Salonu’ndaki program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Dernek Lideri Özdemir burada yaptığı konuşmada, Bosna Savaşı’nda mağdur olan Müslümanlara yardım amacıyla 1992 yılında gönüllü faaliyetlerle başlayan insani yardım çalışmalarının 1995 yılında kurumsallaştığını ifade etti.

Halihazırda 123 ülkeyi kapsayan bir yardım köprüsü olduğunu kaydeden Özdemir, “31 Mayıs 2010’da uluslararası sularda işgalci İsrail devletinin bir grup gönüllü saldırısına uğradı ve 10 insani yardım gönüllüsü şehit oldu. Mavi Marmara Derneği’ni bu olayı anmak ve şehitlerimizi anmak için.Rabbim tüm şehitlerimizden razı olsun.Elhamdülillah Ayasofya’nın zincirleri kırıldı, artık rotamız özgür Kudüs.” terimleri kullandı.

Programa saldırıda hayatını kaybeden Cengiz Akyüz’ün oğlu Furkan Akyüz, baskında yaralanan Yavuz Baysal, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

guclukonakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu