Haber

Isparta’da Muhtar Cinayeti Davası Devam Ediyor

Isparta’nın Şenykent ilçesine bağlı Büyükkabaca Kasabası Orta Mahalle Muhtarı Yüksel Ülperen’in öldürülmesiyle ilgili 4 sanığın davasına devam edildi.

Tutuklu sanıklar Bekir Ö, Bayram Ö, Tevfik Ö. ve Hüseyin Ö. Ses ve Manzara Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile katılım sağladı. Duruşmada tarafların yakınları ve avukatları da hazır bulundu.

Tanık olarak dinlenen MY, sanıklarla akrabalığı olmadığını, sadece irtibat halinde olduğunu söyledi.

Olay günü markete gittiğini belirten MY, sanıkları kendi konutlarının önünde gördüğünü belirtti.

Anne Emine Ö’nün Bekir Ö’ye “kalbini sık” dediğini duyduğunu belirten MY, “Marketten eve dönerken Bekir Ö’yü elinde tüfekle gördüm. Sağ ön kapı camına doğru ateş ettiğini gördüm. O dönemde evin önü çok kalabalıktı, 7-8 veya daha fazla kişi vardı. “Daha fazla insan da olabilirdi. Silah sesini duyunca eve koştum.” diye konuştu.

Eve geldiğinde bir silah sesi daha duyduğunu anlatan MY, şöyle devam etti:

“Yüksel Ülperen’in yeğeni ve aynı zamanda arkadaşım olan HEK’i ararken bir el silah sesi daha duydum ve ‘Amcanı vurdular’ dedim ve kapattım. Gürültüden bütün mahalle yıkıldı. Bekir, Tevfik ve Tevfik’i gördüm. Hüseyin Ö. Bekir Ö “Elinde ateş ettiğini gördüğüm tüfek vardı, kardeşi Hüseyin tüfeği elinden aldı. Olayın ardından benden motosiklet istediler, veremem dedim, sonra babam geldi, eve girdik.”

Bir diğer tanık MC ise sanık Hüseyin Ö.’yü başından yaralanmış halde gördüğünü ve hastaneye gitmesi gerektiğini söylediğini söyledi.

Diğer tanık ENY de olay günü evden çıkmadığını ifade etti. “Sesleri duydum, ardından araba sesini duydum ve kısa bir süre sonra da tabanca sesini duydum.” söz konusu.

Duruşmada Ülperen ailesinin avukatı, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Emine Ö.’nün azmettirme hatası nedeniyle tutuklanmasını talep etti.

Gözaltına alınan zanlıların tutukluluğunun devamına karar veren heyet, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 2 Kasım’a erteledi.

muratpasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu