Teknoloji

İnternetin En Büyük Etkinliklerinden Reddit Place Yeniden Başladı!

İlk olarak 2017’de düzenlenen Reddit kullanıcıları, her beş dakikada bir ekrana yalnızca bir piksel koyabiliyordu. Reddit Place’nın İkincisi geçen yıl yapıldı. 1 Nisan’da başlayan ve dört gün süren etkinlik büyük ilgi topladı ve internet tarihinin en büyük etkinliklerinden biri haline geldi. Pek çok muhteşem eserin ortaya çıktığı 2022 yılına Türk kullanıcılar da damgasını vurdu.

Bugün beklenen gerçekleşti ve etkinliğin bir sonraki ayağı başladı. bu sefer reddit beş yıl bekleme da fark etti. Ayrıca 1 Nisan’da başlamayarak geleneğin bozulması kullanıcıları şaşırttı. Bir Reddit çalışanı, etkinliğin normalde Nisan ayında başlayacağını ancak ertelendiğini belirtti.

Etkinlik şimdiden Reddit’in son kararlarını eleştirmek için kullanılıyor.

olaya r/Buraya tıklayarak yerleştirin üzerinden katılabilirsiniz Kullanıcılar, eskisi gibi aralıklarla dev tuval üzerine piksel koyabilecekler. Ekranı basılı tutarak veya sağ tıklayarak tuvali taramak ve toplulukları keşfetmek de mümkündür.

Reddit Place 2023’ün başlangıcı, platformun büyük tepkiler aldığı bir dönemde geldi. Şirketin devasa API fiyatlandırması, popüler üçüncü taraf uygulamalarının kapanmasına yol açtı. Bunu takiben, birçok farklı alt dizinde şirkete karşı protestolar başladı.

Dolayısıyla bu yılki etkinliğin şirketi protesto etmek için kullanılması çok muhtemel. Kullanıcılar, Reddit’in Place duyuru gönderisini şimdiden eleştirmeye başladı. Ayrıca, tuvalin mevcut durumundan, şirket CEO Steve Huffman yüklendiğini görebiliriz. Uygulamada CEO’nun adının “spez” olduğunu not edelim. Tüm bunlar etkinlik boyunca firmayı eleştirmeye yönelik çalışmalar göreceğimizin göstergesi.

Reddit Place 2022 sonunda ortaya çıkan eserler için;

mazgirt-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu