Haber

BBP Genel Başkanı Destici, deprem bölgesinde incelemelerde bulundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde incelemelerde bulundu, depremzedelerin ihtiyaçlarını dinledi. .

BBP’den yapılan yazılı açıklamaya göre Destici, depremden etkilenen bölgelere ziyaretlerini sürdürüyor.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesine gelen Destici, binaların yıkıldığı bölgelerde incelemelerde bulunarak, arama kurtarma ekiplerinden bilgi aldı.

İlçedeki depremzedelerin talep ve ihtiyaçlarını dinleyen Destici, yakınları enkaz altında kalan partili BBP İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz ve 2019 Yerel Seçimleri belediye başkan adayı Hasan Dilek ile bir araya geldi.

Kurtarma çalışmaları hakkında bilgi verilen Destici, ülke büyük bir felaketle karşı karşıya olmasına rağmen devlet ve milletin tüm imkanlarıyla bölge halkının yanında olduğunu vurgulayarak, birlik ve beraberlik içinde acılı günlerin geride bırakılacağını vurguladı. .

Devletin tüm imkan ve kurumlarıyla misyonunun başında olduğunu belirten Destici, şunları kaydetti:

“Tarihimizde sayısız kez şahit olduğumuz gibi milletimiz, devletinin yanındadır, afet bölgesindeki kurtarma çalışmalarına ve mağdurlara tüm imkanlarını seferber ederek katkı sağlamaya çalışmaktadır. Bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Sayısız atlattık. Binlerce yıllık tarih yolculuğumuzda afetleri omuz omuza, birlik ve beraberlik içinde, yine başaracağız.Kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı, milletimize acil şifalar diliyorum. yaralı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu