Ekonomi

Bayramda uzun yola çıkacakların dikkatine

Ramazan Bayramı öncesi uzun bir yolculuğa çıkacak olan vatandaşlar oto tamircilerle meşgul olurken, tamir ustaları yola çıkmadan önce aracın detaylı bakıma alınması gerektiğine dikkat çekti.

Bayram tatili için araçlarıyla seyahat etmek isteyen vatandaşlar oto servislerinde bakım için sıraya girdi. Bakımı yapılan araçlar detaylı muayeneden geçirildikten sonra sahiplerine teslim edilmektedir.

21 Nisan’da başlayacak Ramazan Bayramı’nda araçlarıyla tatile gidecek vatandaşların aracını farından motoruna kadar mutlaka kontrol ettirmesi gerektiğine dikkat çeken 20 yıllık oto tamir ustası Hüseyin Sağır, uyarılarda bulundu. sürücüler bakım yapmak için.

Uzun yola çıkacak araçta en ufak bir arızanın dahi olmasının uygun olacağını vurgulayan Sağır, “Ramazan bayramının yaklaşması nedeniyle sektörde yoğunluğumuz başladı. Vatandaşlar araçlarının herhangi bir arızasını önceden gideriyor. Tatile çıkıyorlar.Sürücüler uzun yola çıkmadan önce mutlaka aracın genel bakımlarını yaptırmalıdırlar.Sürücüler lastik, balata, ön sistem, rot balans gibi konulara dikkat etmelidir. Vatandaşlar uzun yola çıkmadan önce mutlaka araçlarını oto tamir ustalarına göstersinler” dedi.

Bayram öncesi aracını bakım için oto tamirciye getirdiğini belirten Resul Taştepe, “Yaklaşan bayram nedeniyle yolda kalmasın diye aracımızı sanayiye getirip bakımını yaptırdık. Ama yağ bakımını, baskı balatalarını ve frenlerini kontrol ve bakımlarını yaptırdım.” – DİYARBAKIR

haber-bunyan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu