Ekonomi

ABD Ticaret Odası: “SEC, kripto para birimi endüstrisinin daha fazla büyümesini engelliyor”

ABD Ticaret Odası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nu (SEC) eleştirerek kripto para birimi endüstrisinin yanında yer aldı.

ABD Ticaret Odası, 9 Mayıs tarihli mahkeme başvurusunda, SEC’in dijital varlıklar üzerinde kapsamlı yargı yetkisi talep ederek suları kasıtlı olarak bulandırdığını savundu. kuruluş, SEC “gelişigüzel, uygulamaya dayalı bir yaklaşım”O da yaptığını savundu.

Daire ayrıca, SEC’in sektör için düzenleyici bir sistem kurmayı reddetmesinin yasal süreci, idare hukukunu ve iyi yönetişimi alt üst ettiğini savundu. ABD Ticaret Odası’na göre, SEC’in çabaları, kripto para birimi firmalarını nasıl uygulayacaklarını bilmedikleri bir düzenlemeye uymadıkları için cezalandırma kampanyası anlamına geliyor.

SEC, kripto para birimi endüstrisinin büyümesini kısıtlıyor mu?

ABD Ticaret Odası, SEC’in düzenleyici çalışmalarına başlamadan önce kripto para sektörünün 2021’de hızla trilyon dolarlık bir pazara dönüştüğünü hatırlattı.

Daire, SEC’in durumuna ilişkin şu tespiti yapmıştır:

Ethereumsorun

ABD Ticaret Odası, Ethereum (ETH) sorununa atıfta bulunarak SEC’in dijital varlıkları sınıflandırma konusundaki yetersizliğini vurguladı:

Kuruluşa göre mali düzenleyiciler, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komitesi (CFTC) ve SEC’dir; ETH’nin bir emtia mı yoksa menkul kıymet mi olduğu konusunda anlaşamıyorum. CFTC her zaman ETH’nin bir emtia olduğunu savunurken, SEC’in “karmaşık ve çelişkili”açıklamalarda bulunduğunu söyledi.

Bütün bunlara değinen oda, SEC’in “Anayasal Hukuki Süreç ve Adil Raporlama Hakkı”ABD Ticaret Odası’na göre, SEC’in düzenleyici netlik sağlamadaki başarısızlığını ihlal ettiğini iddia etti, “zarar verici”Ve “yasadışı”Yaklaşımı ile kripto para sektörünün daha da büyümesini engellemektedir.

Bu makale ilk olarak Paranfil’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu