Haber

Kremlin: Üçüncü ülkeler Rusya ile Kuzey Kore arasındaki ilişkiler konusunda endişelenmemeli

Vostochny Uzay Üssü‘Rossiya’ televizyonuna konuşan Peskov, “Rusya ile Kuzey Kore arasındaki ilişkiler sadece iki egemen ülkeyi ilgilendiriyor ve üçüncü ülkeleri endişelendirmemeli. Çünkü Rusya-Kuzey Kore işbirliği kimseye karşı değil, iki ülke halkının refahı için yapılıyor” ülkeler.”söz konusu.

‘Rusya’nın yaptırımlara ilişkin tutumu ikili ilişkilere engel değil’

Peskov, Rusyaile ilgili BM Güvenlik Konseyiiçinde Kuzey KoreTürkiye’ye yönelik yaptırımlara verdiği desteğin ikili ilişkilere engel teşkil edip etmediği sorulduğunda, “Rusya, BM ve BM Güvenlik Konseyi’nde yaptırımlara ilişkin tutumunu sürdürüyor ancak bu ikili ilişkilerin gelişmesine engel olamaz, olmamalıdır ve buna engel teşkil etmeyecektir.”o cevapladı.

‘Rusya ve Kuzey Kore askeri alanda da iş birliği yapıyor’

Rusya ve Kuzey Kore askeri işbirliğiAyrıca hassas alanlarda ilişkilerPeskov yaptığının altını çizdi güvenlikliEn güncel konularda görüş alışverişinde bulunulduğunu ve bunun devam edeceğini kaydetti.

‘Dışarıdan gelen tüm bağırışlara ve eleştirilere rağmen Kuzey Kore ile ilişki kuracağız’

Kuzey Kore’nin Rusya’nın yakın komşusu olduğunu belirten Peskov, “Dışarıdan gelen tüm haykırışlara ve eleştirilere rağmen komşularımızla karşılıklı yarara dayalı ilişkiler kuracağız.”

imamogluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu