Haber

Florya’da 40 dönüm arazi satın alan Galatasaray dev projeyle para basacak

Galatasaray, Florya Metin Oktay Tesisleri’nin bulunduğu araziyi büyütmek için Emlak Konut’tan 40 dönüm arazi satın aldı. Böylece tesislerin yanındaki kısım sarı-kırmızılıların eline geçti. Tesislerini Kemerburgaz’a taşımak isteyen Galatasaray’ın Florya’daki arsası 95 dönüme ulaştı.

1 milyar 171 milyon 800 bin lira

Emlak Konut GYO, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada,

İstanbul ili Bakırköy ilçesi Florya Mahallesi’nde bulunan 292/220 Ada/Parsel No’lu taşınmazın mülkiyeti şirketimize ait olup KDV dahil 1 milyar 171 milyon 800 bin TL’ye satılmıştır.

ifadeler kullanılmıştır.

Florida yok edilecek

Florya, Galatasaray’daki futbol tesislerinin Kemerburgaz’da yapılacak komplekse taşınmasının ardından yıkılacak. Ayrıca merhum Cumhurbaşkanı Özhan Canaydın tarafından satın alınan Büyükçekmece’de yapılacak tesise de altyapının bir kısmı taşınacak.

Şaşırtıcı gelir beklentileri

Galatasaray, Florya’da hayata geçireceği konut projesiyle yaklaşık 4 milyar liralık bir gelir bekliyor.

Hedef yeni sezona ulaşmak

Galatasaray, Aralık ayında açıklanan GS Leo Residences projesinden elde edilecek gelirle Kemerburgaz’daki tesisleri inşa edecek. Mecidiyeköy’deki bina için geliştirilen projeden yaklaşık 1,5 milyar lira ciro elde edilmesi bekleniyor. Sarı-kırmızılı kulüp, futbol takımlarının daha iyi şartlarda antrenman yapabilmesi için Kemerburgaz tesislerini yeni döneme kazandırmaya çalışacak ve Florya’da planlanan inşaata bir an önce başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu